Targi Szkolenia Seminaria

Projektowanie układów bezpieczeństwa wg PN-EN ISO 13849-1 – ostatnie wolne miejsca Promocyjna cena do końca roku

Szkolenia Pilz Polska

Szkolenie pozwoli poznać nowe terminy, sposoby projektowania układów bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN ISO 13849-1, sposoby obliczania parametrów niezawodnościowych oraz umożliwi poznanie programów wspomagających ocenę, walidację i projektowanie systemów bezpieczeństwa.

Wiedza daje przewagę nad konkurencją. Nowa oferta szkoleń Pilz Polska

Pilz szkolenia

Nikogo nie trzeba obecnie przekonywać, że bezpieczeństwo jest ważne. Wiele firm uczyniło z zapewnienia swoim pracownikom bezpiecznych miejsc pracy najważniejszy element swojej misji i strategii działania. Firmy podejmują szereg działań, żeby zrealizować w praktyce postawione sobie cele, za co niewątpliwie należą się słowa uznania. Jednak patrząc na to z drugiej strony, firma Pilz świadcząca usługi z obszaru oceny zgodności maszyn i linii produkcyjnych, a także zajmująca się ich późniejszym dostosowaniem doskonale wie, że pomimo rosnącej świadomości użytkowników, w dalszym ciągu jest bardzo wiele do zrobienia w obszarze związanym z bezpieczeństwem maszyn. Nasze obserwacje dość jednoznacznie wskazują, że w zdecydowanej większości przypadków za pojawiające się problemy odpowiada brak wiedzy. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na przygotowanie pakietu szkoleń, które pozwolą Państwu zapoznać się z trudnym i bardzo rozległym obszarem bezpieczeństwa maszynowego. Mamy świadomość, że aby skutecznie poprawiać poziom bezpieczeństwa, muszą być w nie zaangażowani absolutnie wszyscy. Dlatego też naszą ofertę szkoleń podzieliliśmy w ten sposób, aby znalazły się w niej szkolenia dla różnych grup pracowników.

NOWOCZESNE BEZPIECZEŃSTWO – DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ – III Edycja Konferencji organizowanej przez Global Business Intelligence Partners

NOWOCZESNE BEZPIECZEŃSTWO

Pilz Polska oraz Global Business Intelligence Partners mają zaszczyt zaprosić Państwa na III Edycję Konferencji „NOWOCZESNE BEZPIECZEŃSTWO – DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ”, która odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2016 w Katowicach.

Zostań członkiem globalnej społeczności CMSE®. Zdobądź tytuł Certified Machinery Safety Expert.

Certified Machinery Safety Expert

Czym jest CMSE® - Certified Machinery Safety Expert?
Szkolenie CMSE® to profesjonalne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa maszyn będące rezultatem współpracy między dwoma międzynarodowymi liderami w swoich dziedzinach: firmą Pilz i jednostką notyfikowaną TÜV NORD.

Obowiązki pracodawcy związane z uruchomieniem maszyn w zakładzie

Obowiązki pracodawcy związane z uruchomieniem maszyn w zakładzie

Na pracodawcy spoczywa wiele obowiązków, które musi wypełnić zanim odda maszynę do użytku. Niestety często nie dysponuje on jednym aktem prawnym regulującym kwestie swoich obowiązków i ewentualnych kar za ich niedopełnienie. Aby dobrze wywiązać się ze swoich obowiązków musi odnieść się do co najmniej kilku Rozporządzeń i Ustaw. Aby ułatwić Państwu proces uruchomienia maszyn powstało szkolenie "Obowiązki pracodawcy związane z uruchomieniem maszyn w zakładzie – zakup, modernizacja, import maszyn", które pozwoli na zrozumienie wymagań jakie muszą zostać spełnione, aby maszyna była oddana do użytku zgodnie z obowiązującym prawem, a co za tym idzie była bezpieczna dla pracowników zatrudnionych przy jej obsłudze.

Już ponad 1000 certyfikowanych ekspertów zaangażowanych w Państwa bezpieczeństwo!

Teraz ponad 1.000 osób, należy do światowej społeczności ekspertów - CMSE® Certified Machinery Safety Expert. Pan Rod Burton z Australii został tysięcznym uczestnikiem, który zdał egzamin końcowy i uzyskał tytuł CMSE®. W maju odbyła się 2 edycja szkolenia w Polsce i podobnie jak w roku ubiegłym wszyscy uczestnicy zdali egzamin i uzyskali tytuł Certified Machinery Safety Expert. Tym samym do grona ekspertów dołączyło kolejnych 14 specjalistów. Serdecznie gratulujemy!

Seminaria "Rozwiązania Pilz dla przemysłu"

Seminaria "Rozwiązania Pilz dla przemysłu" będą doskonałą okazją do skonsultowania się z naszymi ekspertami w zakresie aktualnych zagadnień dotyczących bezpiecznej automatyki. Ponadto zaprezentujemy gotowe rozwiązania uwzględniające wymagania norm i przepisów, dla różnych branż, maszyn i urządzeń. Seminaria skierowane są do pracowników utrzymania ruchu oraz projektantów maszyn. Skupimy się na nich na takich zagadnieniach, jak prawidłowa ocena ryzyka
i jej wpływ na bezpieczeństwo maszyn.
Agenda
9.00 – 9.15 Rejestracja

Zaplanuj szkolenia w 2015 roku z Akademią Pilz

Jeżeli wykonujesz czynności związane z obsługą, konserwacją, kontrolą lub importem maszyn, oferujemy Ci szkolenie poświadczające Twoje kompetencje i certyfikat uznawany na całym świecie!

Wyślij już dziś swoją aplikację na szkolenie CMSE. Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie praktyczne i obszerną wiedzę w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn oraz posiadają stosowne kwalifikacje w zakresie inżynierii, sami również uzyskali tytuł Certified Machinery Safety Expert.

Zaprojektuj bezpieczny układ bezpieczeństwa oraz zapoznaj się z praktycznymi funkcjami programów PASCAL i SISTEMA

Zaprojektuj bezpieczny układ bezpieczeństwa oraz zapoznaj się z praktycznymi funkcjami programów PASCAL i SISTEMA

Wprowadzenie normy PN-EN ISO 13849 w sposób znaczący zmieniło podejście do projektowania obwodów bezpieczeństwa maszyny względem normy PN-EN 954.

Nasze szkolenie pozwoli Ci poznać nowe terminy, sposoby projektowania układów bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN ISO 13849, sposoby obliczania parametrów niezawodnościowych oraz umożliwi poznanie programów wspomagających ocenę, walidację i projektowanie systemów bezpieczeństwa.

Wrzesień z Akademią Pilz

Wrzesień z Akademią Pilz

Jeżeli jesteś producentem maszyn lub jej użytkownikiem i nie wiesz czy Twoja maszyna spełnia wymagania prawne skorzystaj z naszego szkolenia „Praktyczne sposoby oceny i redukcji ryzyka”. Zapoznasz się na nim z przebiegiem procesu oceny ryzyka, poznasz metody oceny i redukcji ryzyka oraz normy związane z bezpiecznymi odległościami, osłonami bezpieczeństwa, projektowaniem i weryfikacją systemów bezpieczeństwa.

CMSE® – Certified Machinery Safety Expert już w Polsce!

CMSE® – Certified Machinery Safety Expert już w Polsce!

Firma Pilz połączyła siły z TÜV NORD CERT aby stworzyć międzynarodowy system szkoleń CMSE® - Certified Machinery Safety Expert. Tym samym, wspólnie wyznaczać standardy dla międzynarodowych szkoleń związanych z bezpieczeństwem maszyn.

W dniach 20-23 maja w Warszawie odbyła się pierwsza edycja szkolenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pozytywnego zaliczenia egzaminu i tym samym dołączenia do międzynarodowej grupy ekspertów ds.bezpieczeństwa.

„Kompleksowo i łatwo” - Pilz na targach SPS/IPC/DRIVES 2012

„Kompleksowo i łatwo” - Pilz na targach SPS/IPC/DRIVES 2012

W dniach 27-29 listopada 2012 r., na międzynarodowych targach elektroniki i automatyki przemysłowej, spotkają się wystawcy i klienci ze świata automatyki. Pod hasłem "Kompleksowo i łatwo", jako międzynarodowy specjalista w dziedzinie rozwiązań automatyzacyjnych, przedstawimy naszą ofertę czujników, technik sterowania, serwonapędów oraz usług.

Sterowniki PSS 3000/3100

Sterowniki PSS 3000/3100

Celem szkolenia jest zapoznanie z systemami PSS – sposobem konfiguracji sprzętowej i programowaniem oraz diagnostyką. Przeznaczone jest ono dla projektantów systemów bezpieczeństwa oraz całego personelu technicznego odpowiedzialnego za utrzymanie ruchu.

Uwaga szkolenie ! Bezpieczeństwo Maszyn – Aspekty praktyczne

Uwaga szkolenie ! Bezpieczeństwo Maszyn – Aspekty praktyczne

Szkolenie umożliwia poznanie podstaw Bezpieczeństwa maszyn w świetle norm zharmonizowanych z Dyrektywą Maszynową instalacji przemysłowych, a także zapoznanie z zagadnieniami zawartymi w normach. Przeznaczone jest w szczególności dla Projektantów Maszyn, Inżynierów Elektryków, Inżynierów Automatyków, Elektryków, jak również Pracowników Utrzymania Ruchu. Szkolenie to omawia wymagania, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu, konstruowaniu lub konserwacji maszyn i systemów sterowania maszyn w środowisku przemysłowym.

Osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem - info@pilz.pl

PNOZ multi bez tajemnic

 Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas szkolenia z zakresu funkcjonowania modułów PNOZ Multi.
Szkolenia przeznaczone są dla projektantów systemów bezpieczeństwa, jak również dla personelu technicznego odpowiedzialnego za utrzymanie ruchu.
Podczas szkolenia każdy uczestnik zapozna się z systemami PNOZmulti, PNOZmulti Mini od strony sprzętowej i programowej, a także  posiądzie wiedzę pozwalającą na diagnostykę i serwis PNOZmulti oraz na tworzenie oprogramowania.
Osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji na temat szkoleń organizowanych przez Pilz Polska prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem info@pilz.pl