Nowa wersja oprogramowania PNOZ multi Configurator

Nowa wersja oprogramowania PNOZ multi Configurator

Na rynku pojawiła się już nowa wersja oprogramowania PNOZ multi Configurator (wersja 10.5). Nowością dla tego wydania jest możliwość współpracy sterowników serii PNOZmulti z oprogramowaniem wizualizacyjnym PASvisu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób możemy zbudować wizualizację wraz z diagnostyką dla naszej aplikacji sterownika PNOZmulti.
Ważnym krokiem w trakcie implementacji takiego rozwiązania jest link danych diagnostycznych w projekcie sterownika, dzięki czemu będą one później dostępne przez serwer OPC. Po połączeniu się ze sterownikiem oraz serwerem oprogramowanie PASvisu daje nam możliwość zaprojektowania poszczególnych ekranów wizualizacji. Ekrany projektujemy w sposób intuicyjny mając do dyspozycji predefiniowaną grafikę. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest automatyczne przypisanie zmiennych sterownika do funkcji bezpiecznych np.: jeżeli chcemy odtworzyć stan wyłącznika awaryjnego E-Stop na ekranie - wybieramy taką funkcję z menu a oprogramowanie PASvisu samo zaproponuje, która zmienna ma być do niego przypisana. Jest to na spore ułatwienie i oszczędność czasu już na etapie programowania aplikacji wizualizacyjnej. Samo oprogramowanie PASvisu daje również możliwość skorzystania z serwerów OPC UA innych producentów.
Dzięki możliwościom współpracy z PASvisu sterownik PNOZ multi staje się kompleksowym rozwiązaniem w dziedzinie kontroli bezpiecznego stanu maszyny. Posiada możliwość monitorowania stanu bezpiecznego wraz z kontrolą osi oraz możliwością komunikacji sieciowej z większością sterowników nadrzędnych. Dzisiaj natomiast dzięki PASvisu dostajemy dodatkowo możliwość szybkiej i pełnej wizualizacji.

Więcej na temat rozwiązania znajdą Państwo na stronie:

Oprogramowanie do wizualizacji PASvisu

Zapraszamy również na najbliższe szkolenie z obsługi sterowników PNOZmulti:

Szkolenie PNOZmulti - obsługa i diagnostyka

Data: 
czwartek, 6 Lipiec, 2017