CMSE® – Certified Machinery Safety Expert już w Polsce!

CMSE® – Certified Machinery Safety Expert już w Polsce!

Firma Pilz połączyła siły z TÜV NORD CERT aby stworzyć międzynarodowy system szkoleń CMSE® - Certified Machinery Safety Expert. Tym samym, wspólnie wyznaczać standardy dla międzynarodowych szkoleń związanych z bezpieczeństwem maszyn.

W dniach 20-23 maja w Warszawie odbyła się pierwsza edycja szkolenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pozytywnego zaliczenia egzaminu i tym samym dołączenia do międzynarodowej grupy ekspertów ds.bezpieczeństwa.

CMSE® jest międzynarodowym programem szkoleniowym w zakresie bezpieczeństwa maszyn. Koncentruje się na skomplikowanych kwestiach technicznych dotyczących bezpieczeństwa maszyn i umożliwia zrozumienie cyklu życia maszyny - od przepisów prawnych przez standardy i techniki ochrony, po szczegółowe analizy z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego. Program jest szczególnie przydatny konstruktorom, inżynierom projektu, inżynierom bezpieczeństwa i rozwoju w dziedzinie technologii automatyzacji a także konserwatorom urządzeń. Oferuje również wiele korzyści dla osób odpowiedzialnych za zakupy maszyn.

Na czterodniowym szkoleniu słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa maszyn, którą mogą później wykorzystać zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Program składa się z pięciu modułów-wykładów, konwersatoriów i warsztatów, obejmuje podstawy bezpieczeństwa maszyn, takie jak zastosowanie obowiązujących standardów, praktyczną ocenę ryzyka, procedury BHP oraz szczegółową prezentację współczesnej technologii bezpieczeństwa i zastosowania funkcjonalnego bezpieczeństwa w systemach sterowania. Program CMSE® – Certified Machinery Safety Expert kończy się egzaminem nadającym certyfikat TÜV NORD.

Certyfikat potwierdza ekspercką wiedzę z dziedziny bezpieczeństwa maszyn. Przynosi on korzyści również firmom, które zyskują wykwalifikowany personel do spraw bezpieczeństwa. Poprzez międzynarodowy program certyfikacji firma Pilz wraz z TÜV NORD CERT pragnie wyznaczyć światowe standardy dla edukacji i szkoleń w zakresie bezpieczeństwa maszyn.
Pełne informacje o międzynarodowym programie szkoleń dostępne na: http://www.cmse.com

Kolejna edycja już wkrótce!

Zapraszamy na szkolenia po wakacjach !

www.akademiapilz.pl

Data: 
wtorek, 17 Czerwiec, 2014