Bezpieczne monitorowanie bez elementu uruchamiającego

Bezpieczne monitorowanie bez elementu uruchamiającego

Monitorujecie Państwo bezpieczną pozycję np. kąta obrotu lub maksymalne ograniczenie drogi w stanowiskach zrobotyzowanych lub tych strefach linii produkcyjnych, w których występują przemieszczające się elementy?

Polecamy Państwu bezpieczny czujnik zbliżeniowy PSENini do monitoringu obiektów metalowych. Typowy odstęp przełączania (stal) wynosi 15 mm. Zbliżeniowe czujniki bezpieczeństwa w połączeniu z techniką sterowania firmy Pilz to dla użytkownika bezpieczne rozwiązanie aż do poziomu bezpieczeństwa PL e wg EN 13849-1 wzgl. SIL CL 3 wg EN/IEC 62061, zarówno gdy stosuje się je pojedynczo jak i w układzie szeregowym.

Podłączenie do funkcjonalnego przekaźnika bezpieczeństwa PNOZsigma
Podłączenie do funkcjonalnego przekaźnika bezpieczeństwa PNOZsigma umożliwia użytkownikowi wykorzystanie szczególnie małych wymiarów i zaawansowanej funkcjonalności w każdym urządzeniu. PNOZsigma oferuje maksymalną funkcjonalność w konstrukcji o minimalnej szerokości i tworzy wraz ze zbliżeniowym czujnikiem bezpieczeństwa optymalne rozwiązanie.

Zalety monitoringu pozycji przy pomocy PSENini i PNOZsigma

  • Ochrona inwestycji: dzięki bezpiecznym wyjściom półprzewodnikowym, PSENini i PNOZsigma umożliwiają optymalne łączenie
  • Rozwiązanie z jednej ręki: Pilz oferuje obok czujników i sterowników także obszerne porftolio niezbędnego osprzętu
  • Ekonomiczne rozwiązanie: PSENini łączy się łatwo szeregowo z PSENcode, PSENslock, PSENsgate, jak również w łatwy sposób można podłączyć czujniki i elementy techniki sterowania do zdecentralizowanych modułów PDP

Komponenty bezpiecznego rozwiązania:

Czujnik: PSENin1p; nr produktu: 545000
Przyłącze: PSENcable, M12, 8-biegunowe, 5m; nr produktu: 540320
Urządzenie analizujące: PNOZ s3; nr produktu: 751103

Data: 
czwartek, 15 Listopad, 2012