Pilz Polska ma już 10 lat

pilz_ma_10_lat

W lipcu 2007 roku polski oddział firmy Pilz rozpoczął działalność operacyjną. Łączna liczba pracowników wzrosła przez ten czas do 30 osób, a obecnie firma ma możliwość obsługiwać swoich klientów zarówno z centrali w Warszawie, jak i z dwóch regionalnych biur w Gliwicach i Poznaniu.

Na polskim rynku jesteśmy jedną z wiodących firm zajmujących się automatyką bezpieczeństwa, o naszej przewadze konkurencyjnej świadczy kompleksowa gama produktów i wysokiej jakości usług.
„Zbudowaliśmy silny zespół ekspertów, który pozwala świadczyć kompleksowe usługi związane z zapewnieniem bezpieczeństwa maszyn zarówno dla klientów lokalnych, jak i globalnych” mówi Dyrektor Generalny Pilz Polska Dariusz Kowalski.

„Większość naszych klientów pochodzi z branży motoryzacyjnej. W większości przypadków są to bezpośredni dostawcy największych producentów samochodów. Inne ważne dla nas sektory to przemysł spożywczy i tytoniowy. W ostatnich latach odnotowaliśmy również silny wzrost w sektorze kolejowym„ – dodaje. Wierzymy, że ​​ten trend będzie trwał, ponieważ Polski rząd planuje znaczną ekspansję infrastruktury kolejowej w Polsce, przy wsparciu UE. Nasze doświadczenie oraz zrealizowane projekty w branży kolejowej są jednym z powodów, dla których Pilz Polska jest ważnym oddziałem dla całej grupy Pilz.
Niewątpliwie naszą mocną stroną są świadczone przez nas usługi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa maszyn. Z powodzeniem realizujemy projekty serwisowe na całym świecie, w takich krajach jak Bahrajn, Arabia Saudyjska, Kanada, Brazylia, Indie, Chiny czy Tajlandia.

Oferujemy także międzynarodowe szkolenie we współpracy z jednostką notyfikowaną TUV NORD umożliwiające uzyskanie certyfikatu CMSE® (Certified Machinery Safety Expert).
Jesteśmy również członkiem Polskiego Komitetu Normalizującego i dzięki tej roli mamy możliwość śledzenia nadchodzących zmian w normach i przepisach, w rezultacie czego nasi klienci mają pewność, że zawsze otrzymują wsparcie zgodne z aktualnymi wymagania norm i przepisów.

Obecnie na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się zagadnienia związane
z HRC i Industrie 4.0. „Chociaż temat bezpiecznej pracy z robotami współpracującymi wchodzi w fazę wdrożeniową, Industrie 4.0 nadal pozostaje trendem. W obu przypadkach jesteśmy świetnie przygotowani, aby podjąć wyzwanie” – dodaje Dariusz Kowalski.