Pilz Polska - Newsletter
divider03
Newsletter Pilz Polska nr 2/2012
divider03
pilz name
divider

 

divider02
section-head-keftNowości
divider02
Promocja kurtyn optycznych

Zbliża się okres letnich przestojów remontowych. Dlatego właśnie,
z prawdziwą przyjemnością pragniemy Państwa poinformować o promocji kurtyn optycznych, które bardzo często są wykorzystywane
w modernizowanych maszynach, czy też liniach technologicznych. Zwykle są też jednym z droższych elementów układów bezpieczeństwa
i stąd Nasz wybór tej właśnie grupy produktowej. Ale bardzo atrakcyjne ceny to nie wszystko. Dla klientów końcowych, którzy są użytkownikami maszyn wyposażonych w kurtyny przygotowaliśmy coś naprawdę specjalnego.

Czytaj dalej >>
divider02
Certified Machinery Safety Expert dla inżyniera Pilz

Firma Pilz bardzo dużą wagę przywiązuje do jakości swoich usług. Wyraża się one nie tylko satysfakcją naszych klientów, ale także posiadanymi przez nas i naszych pracowników akredytacjami jednostek notyfikowanych. Oczywiście wszyscy nasi inżynierowie przechodzą intensywny program szkoleń wewnętrznych. Nie mniej jednak jako firma uznaliśmy, że aby w pełni ocenić posiadaną wiedzę, powinniśmy zwrócić się do niezależnych jednostek, które w sposób obiektywny ocenią nasze umiejętności. Dlatego w ubiegłym roku rozpoczęliśmy proces certyfikacji kompetencji naszych inżynierów poprzez niemiecką jednostkę notyfikowaną TUV.

Czytaj dalej >>
divider02
PSENopt ... do swobodnego zabezpieczania człowieka i maszyny
Gdy zachodzi potrzeba aktywnej ingerencji w proces produkcji, potencjalne zagrożenie jest bardzo wysokie. Mechaniczne urządzenia zabezpieczające mogą w dużym stopniu hamować przebieg procesu. Dzięki zabezpieczającym kratom, kurtynom i zaporom świetlnym PSENopt miejsca pracy można kształtować w sposób ergonomiczny i zarazem chronić efektywnie pracowników bez ich ograniczania. Komfortowe funkcje, takie jak muting, blanking i łączenie kaskadowe, otwierają szerokie możliwości optymalnego wykorzystania urządzeń PSENopt w stosowanych instalacjach. Wybierając do swojej aplikacji urządzenia PSENopt, można uzyskać lepsze zabezpieczenie palców, dłoni i ciała, dostosowane do różnorodnych zastosowań.
(Artykuł) pobierz

Czytaj dalej >>
image 01
divider02
section-head-keftProdukty
divider02
Moduł złącz PDP20
Nowy moduł to jedyne rozwiązanie na rynku dla znormalizowanego przełączania szeregowego czujników do kategorii PL e. Nowy moduł złącz PDP20 F 4 nadaje się optymalnie do wykorzystania w przełączaniu szeregowym czujników opartych o komunikację kablową do PL e.
W ten sposób do dyspozycji jest znormalizowane rozwiązanie EN ISO 13849-1. Moduł złącz można podłączyć do dwóch jednostek analizujących (np. PNOZsigma, PNOZmulti, PSS, …). Do każdego modułu PDP20 można podłączyć do 4 czujników.

Czytaj dalej >>
image 03
divider02
PSENsgate - zintegrowany system monitorowania drzwi ochronnych
Webcode 5546.
W ramach serii "Czujnik miesiąca" przedstawiamy Państwu co miesiąc ważny produkt z naszego portfolio. Dzięki temu spośród naszych rodzin produktów można jeszcze łatwiej znaleźć czujnik do swojego zastosowania. W kwietniu prezentujemy Państwu bezpieczny system drzwi ochronnych PSENsgate, który ma już zintegrowane wszystkie funkcje dla optymalnego monitoringu drzwi ochronnych: do obsługi dostępne wyłącznik awaryjny, odblokowanie ewakuacyjne i dwa przyciski świetlne.

Czytaj dalej >>
image 03
divider 02
section-head-keftRozwiązania
divider02
System automatyzacji PSS 4000 z zezwoleniem na zastosowanie w przemyśle kolejowym
System automatyzacji PSS 4000 składa się z różnych komponentów sprzętowych i programowych oraz z działającej w czasie rzeczywistym sieci Ethernet SafetyNET p i odpowiednich komponentów sieciowych. Wszystkie te elementy są idealnie do siebie dopasowane zapewniając rozwiązanie dla Państwa projektu automatyzacji.
Firma Pilz opracowała system sterowania ze świata automatyzacji, który można zastosować w branży kolejowej. Do tej pory we wszystkich systemach bezpieczeństwa w branży kolejowej stosowano specjalne rozwiązania techniczne specyficzne dla danego producenta.
Wraz z wprowadzeniem modułów PSS 4000 posiadających zezwolenie zgodnie z CENELEC producent w branży kolejowej otrzymuje do dyspozycji rzeczywistą alternatywę.

Czytaj dalej >>
image 03
divider02
section-head-keftTargi, Szkolenia, Seminaria
divider02
PNOZ multi bez tajemnic
Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas szkolenia z zakresu funkcjonowania modułów PNOZ Multi.
Szkolenia przeznaczone są dla projektantów systemów bezpieczeństwa, jak również dla personelu technicznego odpowiedzialnego za utrzymanie ruchu.
Podczas szkolenia każdy uczestnik zapozna się z systemami PNOZmulti, PNOZmulti Mini od strony sprzętowej i programowej, a także posiądzie wiedzę pozwalającą na diagnostykę i serwis PNOZmulti oraz na tworzenie oprogramowania.
Osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji na temat szkoleń organizowanych przez Pilz Polska prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem info@pilz.pl

Czytaj dalej >>
divider02